Turkcell Fatura Sorgulama Dokümanı

Telefon, sabah kalkar kalmaz ilk ele alınan ve gün boyu elden düşmeyen bir elektronik cihazdır. Hayatımızın merkezinde yer alan cep telefonları hem iş hem de sevdiklerimiz için iletişim kurmamızı sağlamaktadır. Konuşmak, mesaj atmak, internet ya da internet ile çalışan uygulamalar aylık fatura bedelini etkilememektedir. Herkesin aylık dakika, internet ve mesaj ihtiyacı çok farklıdır. Çeşitli kampanyalar bulunmakta ve bu kampanyaların aylık fatura bedelleri değişmektedir. Turkcell fatura sorgulama dokümanı içerisinde bütün bilgiler yer almaktadır.

Birçok kişinin başına ay sonunda beklemediği cep telefonu faturaları ile karşılaşmaktadır. Ya dakika ya internet paketinde aşım yaşanmaktadır. Yaşanan bu durumlar bazen farkında ise bazen ise çok beklenilmedik durumlar yaşanmaktadır. Bu durumlarda karşılaşılması halinde faturalara bakılmaktadır.  Dakika mı, mesaj mı ya da internet paketimi aşıldı görülmektedir.

Faturada cihaz kampanyası, iletişim ücretleri, mobil ödeme harcamalarınız ve diğer ücretler gibi kalemler bulunmaktadır. Bu kalemlerin hepsinin toplamı sizin aylık ödemeniz gereken cep telefonu ücretidir.

Turkcell Fatura Sorgulama Dokümanı Nasıl Alınmaktadır?

Faturalar, yapılan harcamalar hakkında detaylı bilgilerin bulunduğu dokümanlardır. Turkcell fatura sorgulama dokümanı şu şekilde alınmaktadır. Adreslere telefon faturaları gönderilmektedir. Gelen faturada bütün bilgiler yer almaktadır. Evinize fatura gelmesini istiyor iseniz bunu müşteri hizmetlerine bildirmeli ya da hattı alırken belirtmelisiniz. Günümüzde her şey elektronik ortamlarda yapılmaktadır.

Evime fatura gelmesini istemeyen kişiler için başka seçenekler bulunmaktadır. Resmi internet sitesine girilerek cep telefonu numaranız ile giriş yapabilirsiniz. Karşınıza gelen ekranda cep telefonunuza tek kullanımlık bir mesaj gelecektir. Gelen mesajda yazan bilgiler kutucuklara doldurulmalıdır. Gelen ekranda bütün bilgileriniz bulunmaktadır. Bulunan sekmeler içinde hesabım seçilerek alt sekmelerinden faturalarım seçilmelidir. Özet, analiz ve detaydan oluşan üç bölümde ilgili bilgiler bulunmaktadır. Detay kısmında hangi saatlerde ne kadar internet kullandığınız, kimleri aradığınız ve kimler ile mesajlaştığınıza dair bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu seçeneklerden birini tercih etmeyen kişiler içinde başka seçenekler bulunmaktadır. Diğer bir seçenek ise e-faturadır. Mail hem günlük hem iş hayatında sıklık ile kullanılmaktadır. Mail adresini göndermeniz halinde faturanız her ay mail olarak gönderilmektedir. Böylelikle ay ay faturalarınızı takip edebilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise cep telefonlarınıza indirip kuracağınız uygulama üzerinden de bu bilgilere ulaşılmaktadır. Faturalarım sekmesi altında güncel fatura bilgisi ve son ödeme tarihi bulunmaktadır. Faturamı incele sekmesine basarak iletişim ücretleri, diğer ücretler ve dijital servis ücret kalemlerinin ücretleri yazmaktadır. Bunun yanında ek bazı ücretlerde bulunabilir. Gelen ekranda özet, detay ve pdf olmak üzere üç kısım bulunmaktadır. Detay kısmında saat, yapılan kullanım ve ücreti yazmaktadır. PDF sekmesini seçmeniz halinde faturanızı indirmiş olmaktasınız.

Fatura sorgulama dokümanına ulaşmanın çeşitli yolları bulunmaktadır. Sizin için en uygun ve kolay yöntemi seçerek fatura sorgulama dokümana ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

Geçmiş Turkcell Fatura Sorgulama Dokümanı Nasıl Alınmaktadır?

Bazen geçmiş döneme ait faturalara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu faturalara ulaşmakta mümkündür. Bunun için Turkcell resmi sitesine girerek giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan ve gelen kısa mesajı girdikten ana ekran karşınıza gelmektedir. Gelen ekranda ”İşlem Merkezi” sekmesi seçilmelidir. Daha sonra faturalarım kısmından fatura analizi sekmesi seçilmelidir. Bu ekranda altı ay öncesine kadar olan bütün faturalarınıza ulaşabilirsiniz. Her bir ay için ayrıntılı Turkcell fatura sorgulama dokümanı görülmektedir. Eğer altı aydan daha önceki tarihlere ait faturalara ihtiyacınız var ise bunun için müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek fatura sorgulama dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.