Su Orucu ile Zayıflamak

Oruç sağlık ve sıhhat demektir. İşte su orucu da bizlere bunu sağlamaktadır. Öyleki su orucu istediğiniz kadar tutabilirsiniz. Vücuttaki toksinleri atar ve aynı zamanda kişiye canlılık hissi verir. Aynı zamanda yapılan araştırmalara göre oruç tutmak bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi insan ömrünü de uzatmaktadır. Orucun diğer bir etkisi ise cildin dokusunu yenilemeye yardımcı olur ve parlaklığını artırır.

 

3 günlük su orucu

 

Birçok insan 3 günlük su orucu ile kilo vermektedir. Su orucu yaptığınız her gün için ortalama 1-3 kilo arasında kilo kaybedersiniz. Tabi ki su orucunun isteğe göre belli bir süresi bulunmaktadır. En kısa su orucu 24 saatlik su orucu olarak bilinmektedir. Ancak su orucu etkisini 3 günlük su oruçlarından sonra gösterebilmektedir. Buradaki gün sayısını kafamıza göre belirlemiyorsunuz. İlk olarak 24 saatlik su orucu hemen ardından 3 günlük su orucu, 5 günlük su orucu, 7 günlük su orucu, 10 günlük su orucu 21 günlük su orucu diye gitmektedir. Zaten en üst sınır 21 günlük su orucu olarak geçmektedir.

 

Su orucu ile zayıflayanlar

 

Su orucu ile zayıflayanlar aslında hızlıca kilo kaybetmiyorlar. Bu kişiler vücutlarında bulunan zararlı toksinlerden arındıkları için ve o toksinler vücuttan atıldığından dolayı toksinlerin ağırlığı artık vücutta olmadığından insan hafiflemektedir. Böylece sağlıklı bir şekilde kilo verilmektedir. Bazı yerlerde veya bazı ünlüler bu orucu kullanmaktadır. Ancak bu oruçtan daha hızlı bir şekilde etkili sonuç almak isteyen kişiler 90 dakikalık sıcak odada kaldığında da toksinlerden kurtulacaktır. Böylece yine toksinlerden arındırılmış olacaksınız. Ancak dolaşım bozukluğu olanlar, kalp krizi riski olanlar, riski gruptan olan kişiler için sıcak oda uygulaması önerilmemektedir.

 

Sıcak oda uygulaması yerine su orucu ile toksinleri atmak mümkündür. İlk etapta 24 saatlik su orucu ile başlayın ve 3 günlük su orucu ile devam edin. Ancak unutmayın ki asıl etkiyi üç gün sonrasında görmeye başlayacaksınız.

 

Dr. Fung su orucu

 

3 günlük su orucu kaç kilo verdirir sorusu aslında Dr. Fung su orucu ile ortaya çıkmış bir sorudur. Dr. Fung su orucu etkisi yıllarca konuşuldu ve gündeme biranda su orucu diye oturdu. Böylece hızlı bir şekilde Dünya’ ya yayılan bu su orucu onun eseriydi.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.