Sosyal Medya İle Yepyeni Bir Dünyaya Açılıyoruz

Teknolojinin hayatımızda her zaman var olmasıyla beraber 1980’lerin sonlarına doğru gelişen ve gerçekten de ilerleyen bir teknolojiyle bilgisayar adı verilen bir cihazların geliştirilerek evlerin içerisine girme olanağı gerçekleşti. Bununla beraber 1990’lı yıllarda gelişen teknoloji sayesinde internet adı verilen bağlantılar ortaya çıkartılarak, insanların internet adı verilen ortam içerisinde bildiklerini aktarmaları, bilgilerini sunmaları istendi.

Her geçen gün gelişmesi ve büyümesiyle karşısında durduğumuz, her geçen gün sadece seyirci kaldığımız internet dünyasında birçok atlamalı yıllar yaşandı. Günümüzde ise insanların interneti kullanma amaçlarından birisi sosyal medya olmaya başladı. İnsanlar, yaşamları içerisinde telefonlarına kadar giren internet özelliği sayesinde sosyalleşmek adına internet dünyasını kullanır oldu.

Sohbetler, Sosyal Medya İle Yapılıyor!

Sosyal medyayı inşa eden web sitelerinin başında gelen Facebook, Twitter ve Instagram gibi ortamlar, birer sosyal ağdır. Birbirini tanıyan veya tanımayan insanların bir arada olduğu bu siteler içerisinde sosyalleşmek çok basittir. Bu sitelerin içerisinde bulunmak, sohbet etmek ve paylaşımda bulunmak, genel olarak sosyal medyayı kullanmak ve bununla birlikte sosyalleşmektir.

İnsanlar, bilgisayar ve internet ikilisiyle beraber günümüzde sosyal medya da yoğun bir ilgiyle bulunuyorlar. Günün ortalama 8-10 saatini sosyal medyayı oluşturan web sitelerinde geçiren bireyler olduğu gibi, kopukluk yaşamaması gibi durumlar adına da telefonlarda yüklü özel uygulamalar ya da internet paketleri sayesinde sosyal medyanın kullanımına kaldıkları yerden kolaylıkla devam edebiliyorlar.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.