Playstation 5 Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?

Playstation 5 ile ilgili çok fazla soru ve bilgi karmaşası bulunmaktadır. Anthaber olarak sizler için en doğru cevapları derledik ve sunuyoruz. Sony tarafından yapılan bir açıklamaya göre; Playstation 5, 12 Kasım’ da ABD, Avrupa ve aynı zamanda Japonya gibi ülkelerde satışa çıkacak. Türkiye’ nin de içinde bulunduğu diğer ülkelere ise 19 Kasım’ da satışa çıkacaktır.

 

Bu bilgiler zamanın getireceği koşullara bağlı olarak birkaç gün oynayabilir. Bu kısacık yazı da dahi Playstation 5 Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor? Sorusunun en doğru cevabını almış bulunmaktasınız.

 

Playstation 5 Çıkış Tarihi

 

PlayStation 5 hakkında en çok merak edilen konulardan biri PlayStation 5 çıkış tarihi olarak karşımıza çıkmaktadır. PlayStation 5 tarafından yapılan son açıklamaya göre 12 Kasım’ da ABD, Kanada, Japonya, Avustralya, Meksika, Güney Kore ve Yeni Zelanda gibi ülkelerin teknoloji marketlerinde satışta olacak. Ancak bu ülkeler dışındaki diğer ülkelerde ise 19 Kasım’ da satışa sunulacak. Dolayısıyla Türkiye’ de 19 Kasım tarihinde satışa çıkacaktır.

 

PS5 Türkiye Fiyatı

 

Doların ülkemizde artması ile birlikte en çok merak edilen konulardan biri de bu dolar kurundan PS5 etkilenecek mi? Nihayet sonunda PS5 Türkiye fiyatı belirlendi. PS5 Türkiye fiyatı şu an 8 bin 299 TL olarak açıklanmıştır. Fiyat ilk bakıldığında gerçekten birçok insanda endişe oluşturmaktadır. Çünkü Türkiye için bu rakam tam anlamıyla 4 Asgari ücrete denk gelmektedir. Peki bu kadar para verince karşılığında ne alacağınızı merak ediyor musunuz? İşte PS5 Özellikleri.

 

PS5 Özellikleri

 

PS5 özelliklerini yakından incelediğimizde karşımıza şaşırtıcı ve aynı zamanda oyun severlerin çok seveceği birtakım yenilikler olduğunu göreceğiz. Daha fazla bekletmeyelim:

 

l İşlemci Özelliği 8x Zen 2 Çekirdekli

l İnternet Hızı: 3.5 GHZ

l GPU Markası: Özel RDNA 2

l GPU: 10,28 TFLOPS, 36 CU 2,23 GHz,

l Belek Durumu: 16 GB GDDR6 / 256 bit

l Harici depolama: USB HDD desteği

l Dahili depolama: 825 GB SSD

l Bellek bant genişliği: 448 GB/sn

l IO: 5,55 GB/sn (Ham) 8-9 GB/sn (sıkıştırılmış)

l Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücü

l Artırılabilir hafıza: NVMe SSD Slotu

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.