Paylaşım Medyası

İnternet kullanımı bilgisayarların evlere girmesiyle ciddi oranlarda artmış durumda. Teknolojik gelişmeler sayesinde ucuzlayan bilgisayarlar internet kafelerden çıkıp evlere akın etmiştir. Artık internet kafe devri kapanmıştır. Günümüzde hemen herkesin evinde bir bilgisayarı vardır. Bilgisayardan sonra ise en büyük ihtiyaç internettir. Bilgisayarı dünyaya açan internet sayesinde canınız sıkılmadan birçok şeyi yapabilir, dilediğiniz gibi internet ortamında gezebilir, oyun oynayabilir ya da sohbet edebilirsiniz. İnternet özellikle çağımızın olmazla olmazları arasındadır. Cep telefonlarımıza kadar girmeyi başarmıştır.

İnternetin yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte ortaya birçok yeni sektör çıkmıştır. İnternet ile alakalı olan birçok ticari çalışan sitenin yanı sıra internet üzerinde paylaşım ve arkadaşlık kurulabilen birçok sosyal paylaşım siteleri oluşturulmuştur. İlk başlarda istenilen düzeyde katılımı sağlayamayan bu siteler zaman geçtikçe daha çok dikkat çekmiş ve kullanılmaya başlanmıştır.

Aynı zamanda kişiler düşüncelerin paylaşıldığı bloglar, sosyal paylaşım siteleri, fotoğraf paylaşım siteleri gibi sosyal medya aracı olan birçok internet adresi doğmuştur. İlk başlarda bütün bunların ne demek olduğunu kavrayamayan insanlar sonradan bu sitelere üye olmuş ve hatta zaman içerisinde bu sitelerin bağımlısı haline gelmişlerdir.

Sosyal medyayı kullanarak birçok kişi ünlü olabilmektedir. Aynı zamanda haberleşmek açısından sosyal medyanın gücü küçümsenemeyecek derecededir. Bir olayı çok kısa zamanda milyonlarca insana duyulabilir ve aynı şekilde önemli ya da önemsi bir olayı sizden çok uzakta da olsa kısa sürelerde öğrenebilirsiniz.

  • Güçlü Medya

Çok büyük bir iletişim gücüne sahip olan sosyal medya sayesinde insanlar sevdikleri şeyleri yazıp paylaşabilmekte, arkadaşlık kurabilmekte ve hatta alışveriş yapabilmektedirler. Bunların yanı sıra sosyal medyayı insanlar eğlence aracı olarak görmekte ve kullanmaktadırlar. Bilinçli bir internet kullanıcısı doğru şekillerde sosyal medyayı kullanabilir ve yönetebilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.