Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Parfüm alırken birçok şeye dikkat ederiz. Gerek kokusu gerek içerisindeki maddeler ve olmazsa olmaz fiyatı sürekli kontrol edilmektedir. Tüm bunların kontrolleri sağlandıktan sonra parfüm seçimini gerçekleştiririz. Oysaki parfüm seçerken dikkat etmemiz gereken şeyler başkadır. Peki Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Parfüm alırken dikkat edilmesi gerekenler

 

Parfümü alırken ilk olarak bileğinizin iç kısmına az bir miktarda sıkın ve deneyin. Ayrıca parfüm alacağınız zaman yanınızda mutlaka fular ve eşarp gibi hafif şeyler götürün. Çünkü parfümlerin tendeki kokusu ile giysilerinizdeki kokular birbirinden farklı olacaktır. Teninizde denediğiniz parfümleri aynı zamanda fularınızda da deneyin. Ancak parfümü sıkar sıkmaz hemen koklamayın bunun yerine parfümünüzün teninizde veya fularınızda üç dakika kadar bekletin. Bu son derece önemlidir. Çünkü parfümler teniniz ile birleştiğinde nasıl bir koku açığa çıkaracağını ancak bu şekilde öğrenebilirsiniz.

 

Moda Olan Kalıcılığı Yüksek Parfümler Alınır mı?

 

Kesinlikle alınmaz. Çünkü her parfüm herkeste aynı derece güzel kokmaz. Her insanın ten kokusu birbirinden farklıdır ve aynı parfüm her tende aynı kokuyu bırakmaz. Parfümün kokusu ile insan teninin kokusu birleştiğinde farklı bir koku meydana çıkar.

 

İşte o moda diye aldığınız ve güzel kokuyor dediğiniz kalıcılığı yüksek parfümler sizin kokunuz ile bütünleştiğinde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu yüzdendir ki parfümlerden teninize yakışanı seçmelisiniz. Ayrıca parfümler kişinin yaşına, ten rengine, sigara içme alışkanlığına, yaşadığı coğrafyaya, bulunduğu iklime, alkol kullanımına ve baharat kullanım durumuna göre kokular farklılık göstermektedir.

 

Burada sizlere bir tüyo vereceğiz bu tüyo Anthaber tarafından sizin için hazırlandı. Eğer koyu tene sahipseniz baharat tonlarını kullanabilirsiniz. Beyaz tenliyseniz çiçek tonları size daha çok yakışacaktır.

 

Erkek parfüm seçerken Nelere dikkat Edilmeli

 

Kalıcılığı yüksek erkek parfüm almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey doğru parfümü doğru ten kokunuza seçmeniz olmalıdır. Öyleki erkek parfümleri kadın parfümlerine oranla farkı etkiler gösterir. Çünkü erkeklerin hormonel yapılarından dolayı kokular zaman zaman değişim gösterebilmektedir.

 

Kadınlardaki parfüm sorunları ise adet dönemine, hamilelik durumuna göre kokular değişkenlik gösterebilir. Sevdiğiniz bir parfümü adet zamanında kullandığınızda kokusunun daha farklı olduğunu görebilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.