Netflix İnternet Tüketimi

Netflix, günümüzün popüler dizi ve film izleme platformudur. Aylık veya yıllık ücret ödemeniz karşılığında üye olduğunuz bu platformda birçok yapım bulunuyor. Kendine has yapımlarıyla da dikkat çeken Netflix, gün geçtikçe artan bir kullanıcı sayısına sahip. Ses getiren diziler yayınlayan platformda her kategoriden içerik bulunuyor.

Hem bilgisayar üzerinden hem de telefon üzerinden girebileceğiniz uygulamaya sahiptir. Buradan dizi veya film izlerken kalitesini de ayarlayabiliyorsunuz. Buna göre de internet tüketiyor. HD olarak izlediğiniz yapımlar için daha fazla internet kullanırken kalitesini düşürmeniz durumunda daha az internet kullanacaktır. Netflix internet tüketimi, kullanıcılar için önemli bir konudur çünkü videolar en fazla internet yiyen içeriklerdir.

Netflix Ne Kadar İnternet Yer?

Netflix internet tüketimi standart çözünürlükte izlenen bir video için saatte 1 GB iken HD olarak izlenen bir video için saatte 3 GB’a kadar çıkabiliyor. Buradan da anlaşılacağı gibi izlediğiniz videoların kalitesi Netflix’in kullandığı interneti iki buçuk katına kadar çıkarıyor. İnternetiniz sınırlıysa videoları standart kalitede izlemek daha mantıklı olacaktır.

Aynı zamanda internet sorununuz varsa, Netflix’ten izlemek istediğiniz videoları internetin kısıtlı olmadığı bir yere giderek indirebilir ve sonrasında çevrimdışı olarak izleyebilirsiniz. Bu sayede HD olarak indirdiğiniz videoları en kaliteli şekilde izleyebilir aynı zamanda izlerken donma yaşamazsınız. İnternetiniz de bu şekilde bitmemiş olur. Kablosuz ağ ile bağlanacağınız yerden takip ettiğiniz veya izlemek istediğiniz videoları indirerek Netflix’in internet kullanımını sınırlandırabilirsiniz.

Netflix Veri Kullanımı

Netflix internet tüketimi detaylı olarak incelendiğinde, düşük kalitede her cihaz için saatte 0,3 GB, orta kalitede her cihaz için 0,7 GB, yüksek kalitede her cihaz içinse saatte maksimum 3 GB ve ultra HD olarak izlenen videolarda her cihaz için saatte maksimum 7 GB internet tüketiyor. Eğer video kalitesini otomatik olarak seçerseniz internet bağlantı hızınıza göre mümkün olan en yüksek kalitede izlemeniz için otomatik ayar yapılır.

Netflix Veri Kullanım Ayarları

 

Netflix uygulamasından veri kullanımını ayarlayarak da fazla internet tüketiminin önüne geçebilirsiniz. Bunun için 4 farklı seçeneğiniz vardır. Bunlar otomatik, sadece kablosuz, veri tasarrufu ve veridir. Otomatik seçeneğinde Netflix, veri kullanımını iyi video kalitesiyle dengeler ve bu ayar yapıldığında 1 GB veri ile 4 saatlik bir yayın izleyebilirsiniz. Sadece kablosuz ayarını seçtiğinizde cihazınızda yalnızca kablosuz ağa bağlı olduğunuzda yayınları izleyebilirsiniz. Bu sayede hücresel veri kullanmaz.

Veri tasarrufunda da yayınların kalitesini buna göre ayarlayarak 1 GB ile 6 saat yayın izlemenize olanak tanır. Son olarak maksimum veri seçeneğini seçerseniz izleyeceğiniz videoları mümkün olan en yüksek kalitede sizlere izletir. Cihazınızın ve kullandığınız internet ağının hızına göre 20 dakika gibi bir sürede 1 GB’tan daha fazla veri kullanır. Bu seçenek sınırsız interneti olanlar için önerilir

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.