League Of Legends 2020 Dünya Şampiyonası

Yeni nesil spor müsabakalarından biri olan e-spor ligleri için dünya şampiyonası başlamıştır. League Of Legends 2020 Dünya Şampiyonası ise 1 Ekim 2020 tarihinde saat 23:00’ te bu heyecan başlıyor olacak. Bu heyecana binlerce oyuncu ve milyonlarca izleyici büyük bir sevinç ve mutlulukla şampiyonaya katılım sağlamaktadır. Şampiyona sonucu ise sabırsızlıkla beklenmektedir.

 

Bu yazının yazıldığı saatlerde çeyrek final karşılaşması vardı. G. Gent ile G2 Esport karşılaşması heyecan doluydu. Şampiyona 9 Kasım 2020 tarihine kadar saat 23:59’ da sona erecektir. Ancak şampiyona boyunca kazandığınız sembolleri harcamaya ve kullanmaya 24 Kasım 2020 saat: 23:00’ kadar devam edebilirsiniz.

 

E-Spor ve League Of Legends

 

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok profesyonel takım kendi e-spor takımını oluşturmuş ve kurmuştur. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, Bursaspor ve diğer Anadolu takımları kendi e-spor takımını kurmuştur. Türkiye’ de lig olarak e-spor ligi üç adettir. Bunlar: League Of Legends, Zula, Pubg ligleridir.

 

Şimdiler de ise League Of Legends 2020 Dünya Şampiyonası yapılmaktadır.

 

Çok yakın zamanda göreceğiz ki bu e-spor karşılaşmaları artacaktır. Zaten bu yüzden Türkiye ilk olarak Türkiye E-spor Federasyonunu kurarak bu işin profesyonelleşmesi için adımlar atmıştır.

 

League Of Legends 2020 Dünya Şampiyonası

 

League Of Legends 2020 Dünya Şampiyonası Dünya şampiyona tarihinde onuncu şampiyona olacaktır. Bu şampiyona Çin’ in Şangay şehrinde düzenlenmektedir. 11 ayrı bölgeden yirmi iki takım bu şampiyonaya katılmıştır. Bu 22 iki takım ülkelerde yapılan liglere göre sıralamaları yüksek olan takımlardır.

 

Bu şampiyona sırasında 12 takım direkt turnuvaya katılmaya hak kazanacaktır. Bu 12 takımdan 10 tanesi ön eleme usulü ile oyunlarını oynayarak gruplarda son 4 içerisinde kalmaya çalışacaklardır. Daha sonra final düdüğünün bitiş anının olması ile birlikte 9 Kasım 2020 tarihinde şampiyona tamamlanacaktır.

 

League Of Legends 2020 Dünya Şampiyonası Formatında Değişiklik

 

League Of Legends 2020 Dünya Şampiyonası aslında çok daha farklı bir tarzda planlanmıştı. Çinin farklı şehirlerinde farklı müsabakalar yapılacaktı. Ancak daha sonra COVID -19 salgını yüzünden bu programdan vazgeçilip şampiyonaların sadece Şangay’ da yapılmasına karar verildi.

 

Hemen ardından Eylül 2020 tarihinde Riot Games ve Vietnam VCS takımları Corono virüs etkisi yüzünden turnuvaya katılamayacağını turnuva komitesine bildirdi. Bu iki takım turnuvaya katılamayınca Güne Korede üçüncü olan LCK takımı turnuvaya katılmaya hak kazandı.

 

League Of Legends 2020 Dünya Şampiyonasında Türkiye

 

Bu şampiyonaya Türkiye’den ön eleme ile katılacak tek takım bulunmaktadır. Bu takım Papara SuperMassive takımıdır.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.