Kobe Bryant Kimdir?

Kobe Bryant Kimdir? Sorusu ile karşı karşıyayız. Kobe Bryant ülke sınırlarını aşan bu ünü nerden gelmektedir. Birçok gencin veya basketbol severin dilinde onun adı bulunmaktadır. Eskiden basketbol denilince akla Michael Jordan gelirdi şimdiler de ise Kobe Bryant ismi öne plana çıkmıştır. Peki neden?

 

Kobe Bryant Kaç Yaşında Öldür

 

Kobe Bryant’ ın tam adı Kobe Bean Bryant’ tır. Kobe Bryant 23 Ağustos 1978 yılında Pennsylvania doğumlu olup 26 Ocak 2020 tarihinde Clabasas Kaliforniya eyaletinde hayata gözlerini yumdu. Öyle ki Kobe Bryant çok genç yaşta daha 41 yaşında iken öldü. Amerikan Basketbol ligi olan NBA liginde top koşturmuş profesyonel sporcu olan Kobe Bryant Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya Eyaletinde Calabasas şehri civarlarında Pazar günü yaşanan helikopter kazası sonucu hayatını kaybetti. Bu kaza sonrası ölen Kobe Bryant arkasında hayranlarının göz yaşları ve daha bitmemiş hikayesini bıraktı.

 

Kobe Bryant Kimdir?

 

Kobe Bryant basketbol dünyasında Black Mamba lakabı ile tanınmaktadır. Dünyanın en büyük basketbol spor organizasyonlarından biri olan NBA liginde görev yaptı ve NBA takımlarından Los Angeles Lakers’te oynamıştı. 1,98 cm boyunda olan Kobe Bryant gard ve oyun kurucu olarak görev yapmaktaydı.

 

Hiç şüphesiz ki NBA tarihinin en önemli oyuncularından biri olan Kobe Bryant talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybetti.

 

Kobe Bryant Hayatı

 

Kobe Bryant basketbol seyircilerine basketbolu sevdiren bir oyuncuydu. Basketbolun sadece potaya sayı atmakla olmadığını ve bunu izleyicilere hissettirip izleyicilerinde o maçın içinde olmasını sağlamıştır. En iyi bilinen özelliği ise şutlarını adeta nokta atışı olarak atması idi. Şampiyonluklarla dolu hayatı binlerce gence ilham kaynağı oldu. Nerdeyse her maçta hatasız bir şekilde etkili paslar atabiliyordu.

 

Hayata iken birçok açıdan Basketbol oynarken Amerikalı spor muhabirleri tarafından Michael Jordan ile karşılaştırılarak anlatılırdı. En önemli özelliklerinden biri de basketbol dünyasının efsanevi ismi olan Michael Jordan gibi kendi şutunu kendi yaratıp o şut ile sonuca gidip kendi sayısını kendisi üretmesiydi. Öyleki çok hızlı bir şekilde sayı üretmesi onu yıldızını parlatmıştı.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.