Kablo

Elektrik akımının iletimini sağlarken üzeri yalıtkan madde kaplı olmasıyla bu akımın sebep olabileceği zararlı etkilere izin vermeyen kablo ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve kaliteli şekilde seçildiğinde kablolama sisteminizin işlevselliğini arttırmaktadır.

Kabloların güvenliği, kalitesi gibi faktörler oldukça önemli olmakla birlikte dikkat edilmesi gereken pek çok hususu da yanında getirmektedir. Kullanılacağı yer ve amaç doğrultusunda doğru seçilen kablolarla herhangi bir sorun yaşama olasılığınız da ortadan kalkmaktadır.

Kablo Çeşitleri

Kablolar kullanılacakları yer ve amaca uygun olarak geniş bir çeşit skalasına ulaşmış durumdadır. Böylelikle çevre şartlarına ve gereksinimlerinize uygun kablo seçeneğini bulmanız da kolaylaşmıştır.

Örneğin; aşınma faktörüne karşı oldukça dayanıklı, gizlenmesinin gerektiği alanlarda düşük voltajın hakim olduğun bir alanlar için çelik örgülü kablo tercih etmek uygun olacaktır. Kanal sistemi ile döşenmesi gereken alanlardaki en büyük sorunlardan biri olan rutubet faktörüne dayanıklı bir kablo tercih etmek için toprak altı kablolara yönelmeniz doğru olacaktır.

Önceki İçerikValiz Seti
Sonraki İçerikÇeçil Peyniri
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.