İzsu Borç Sorgulama

İZSU ( İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ); İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşudur. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin su ve kanalizasyon hizmetlerinin yürütülmesi İZSU’ya bağlıdır.

İzsu borç sorgulama işlemleri için faturanızda bulunan abonelik numarasını bilmeniz yeterli olacaktır. İzsu, su faturanızda bulunan abonelik numaranız ile İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne bağlı olan izsu.gov.tr sitesinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. İzsu internet adresi üzerinden izsu borç sorgulama, fatura ödeme, fatura itiraz gibi birçok işlem fırsatından yararlanabilirsiniz. Faturalarınızın takibini, geçmiş dönem borçlarınızın görüntülenmesini izsu.gov.tr adresi üzerinden sağlayabilirsiniz. 

Çağımızın internet hızına yetişemiyoruz. Farkında olmadan hayatımızın her alanında bulunan internet sayesinde tüm kurum, kuruluş ve şirketlerle sanal ortam sayesinde bağlantı kurabiliyoruz. Fatura ödemeleri, borç sorgulama işlemleri gibi işlemleri kurumlara, kuruluşlara gitmeden, sıra beklemeden gerçekleştirebiliyoruz. 

İzsu Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

İzmir’de ikamet eden kişiler, İZSU tarafından hizmet almaktadır. Su ve kanalizasyon işlemlerinin tümü İZSU tarafından yapılmaktadır. İZSU su faturalarınızı görüntülemek, borç sorgulamanızı yapmak ve ödeme işleminizi gerçekleştirmek için abonelik numaranız ile İZSU sitesinde görüntülenen doğrulama kodu girişiyle yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra tüm fatura bilgilerinize erişim sağlayabilirsiniz. Tüm dönem faturalarına kadar olan bilgilerin yer aldığı, İZSU borç ödeme hizmeti ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Aktif olarak kullandığınız kredi kartı veya banka kartlarınızın olması ödemelerini online olarak işlem yapmanızı sağlayacaktır. İZSU online sitesinde borç sorgulama bölümüne girdikten sonra abonelik numaranızı sitede ki boş bırakılan alana yazarak işlemi başlatabilirsiniz.  Abonelik numarasıyla giriş yaptığınız takdirde fatura dökümanının tüm detaylarını görüntüleyebilirsiniz. Geçmiş ve güncel tüm faturalarınıza buradan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Daha sonra işleme devam etmek isterseniz, borç sorgulamayı gerçekleştirip ödeme bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Ödemeyi yapacağınız kredi kartı veya banka kartınız 3D secure’yi destekliyor olması gerekir. Bu sistem sayesinde kartlarınız güvenli alışveriş yapmanızı sağlamaktadır. 3D secure şifrenizi sadece siz bilmelisiniz. Kart bilgilerinizi siteye girdikten sonra telefonunuza gelen SMS’de ki kod ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece güvenli bir şekilde harcama yapmanız sağlanmış olacaktır. Karttan ödeme yaparken size sunulan taksitlendirme imkanlarından yararlanarak da ödemelerinizi yapabilirsiniz. Taksit seçenekleri ile bütçenize uygun ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İZSU faturalarınızı anlaşmalı kurumlara gitmeden de gerçekleştirmek bu kadar kolay! Ancak kredi veya banka kartı kullanmayan kişiler fatura ödemelerini kurumlara giderek ödeme işlemini yapabilirler.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.