İnternet Hızlandırma

İnternet kesintilerini veya yavaşlamalarını yaşamayan yoktur. İnternet kullanıcılarını zora sokan bu durum kaçınılmazdır. Çünkü internet kullandığınız alandaki internet kullanımına bağlı olarak yavaşlamalar meydana gelebiliyor. Ayrıca altyapı çalışmaları da bu yavaşlamaların sebeplerinden biridir. Tüm bunlara rağmen internetteki yavaşlamaları en aza indirecek ve normal internet hızınızı iki katına kadar çıkarabilecek yöntemler var. Ücretli veya ücretsiz olarak yapabileceğiniz internet hızlandırma için güvenilir programları seçmeniz de şart.

İnternet Hızlandırma Nasıl Yapılır?

İnternet hızlandırma yapabilmenin birçok farklı yolu var. İlk olarak internete bağlanmak için kullandığınız modemin bant genişliğine bakmalısınız. Bant genişliğinin düşük olması durumunda internette yavaşlama yaşanır. Bu sebeple modem seçerken bant genişliğinin yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekir. Halihazırda modeminiz varsa ancak bant genişliği düşükse, hangi yöntemi kullanırsanız kullanın internetiniz belli bir hızın üzerine çıkamayacaktır.

Bu yüzden yapmanız gereken ilk işlem yeni bir modem almak olacaktır. Bir sonraki hedefimiz de  virüslerden kurtulmaktır. Bilgisayarda bulunan virüsler yalnızca bilgisayarın değil, internetinizin de yavaşlamasına sebep olur. Bu sorunun önüne geçebilmek için iyi ve güvenilir bir antivirüs programı kurmalısınız. Bilgisayarınızı tarayarak virüsleri temizlemeniz halinde internetinizde iyileşme göreceksiniz.

İnternet Kabloları ile İnternet Hızlandırma

İnternet kablolarının uzun olması internetinizin daha yavaş olmasına sebep olur. İnternet kurulum yaparken dikkat edeceğiniz şey modem ile port arasındaki kablonun uzunluğunu minimum tutmaktır. Kabloları kısalttıkça internet hızınızın arttığını gözlemleyebilirsiniz. Kablo dışında kullanacağınız modemi güncellemek de internet hızınızda olumlu bir etki yaratacaktır. Uzun süredir aynı yazılımı kullanıyorsanız cihazınız muhtemelen güncel değildir. Son yazılımı kullanmak, internet hızınızı arttırır.

İnternet hızını arttırmak için kullanılan en kestirme yol hızlandırma programlarıdır. Ancak modeminizin bant genişliğinin düşük olması veya kablo uzunluklarının fazla olması durumlarında kullanılan program ne kadar iyi olursa olsun internet hızınızı arttırmaya yetmeyecektir.

İnternet Hızlandırma Programları

İnternet hızlandırma için başvurabileceğiniz en etkili yöntem internet hızlandırma programlarını kullanmaktır. Güvenlik açığı oluşturmadan internet hızınızı arttırmayı amaçlayan bu tür programların ücretli ve ücretsiz olanları var. Bilinen internet hızlandırma programlarının ara yüzü basittir ve güvenilirdir. En çok kullanılan program olan Simple Net Speed, hızlı bir internet sağlıyor. Ücretsiz olarak girebileceğiniz bu program sayesinde mevcut internet hızınızı ikiye katlayabilirsiniz. Sade ara yüzü sayesinde kullanımı da kolaydır. Bir diğer program olan Throttle ise güçlü internete sahip olabilmek için tercih edeceğiniz en iyi uygulamalardan biridir. Tamamen ücretsizdir ve internet hızını optimize eder.

Son olarak kullanabileceğiniz uygulama da Pointstone Internet Accelerator uygulamasıdır. Ücretsiz şekilde indireceğiniz bu program sayesinde de internet hızınız artacak. Windows işletim sistemi için en uygun olan programdır ve bu yüzden çok tercih edilir. Bu da diğer programlar gibi basit bir ara yüze sahip olması sebebiyle kolay bir kullanım sahiptir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.