Edevlet SSK Hizmet Dökümü Sorgulama

Kişilerin bir işyerinde çalışmaya başlaması ile birlikte aynı zamanda sigortası yapılarak yasal ödemeleri gerçekleştirilmektedir. Bu tür durumlarda herhangi bir şekilde aksama olmaksızın tüm sigorta ödemelerinin eksiksiz bir şekilde yapılması gerekir. Bu konuda işveren ve çalışanların haklarının korunabilmesi adına edevlet üzerinden sunulan hizmet dökümü sorgulama ekranı kişileri sigortasını sorgulayarak bilgi almasını sağlamaktadır. Böylece sigortanızı sorgulamak, ödemelerin eksiksiz bir şekilde yapılıp yapılmadığını kontrol etmek adına sizler de edevlet SSK hizmet dökümü sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. 

Tamamen ücretsiz ve kişilerin ihtiyacına bağlı olarak kullanılmak sunulan bu hizmet sayesinde resmi olarak yapılan tüm sigorta ödemelerini kontrol etme imkanınız olacaktır. Detaylı bir şekilde yayınlanan bu rapor ile hangi iş yeri tarafından hangi tarihlerde ne kadarlık sigortanın yatırıldığını ve bu sigorta yatırılması sırasında kişilerin statüsünün nasıl belirlendiği, sigortaya nasıl bildirildiği de görülmektedir. Bu açıdan edevlet SSK hizmet dökümü sorgulama ekranı kişilerin sigortası ile ilgili tüm bilgileri öğrenmesi adına büyük bir kolaylık sunmaktadır. Yapacağınız sorgulama işlemleri ile sizler de kendi sigortanız için kolay bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Edevlet SSK Hizmet Dökümü Sorgulama İşlemleri

Edevlet üzerinden SSK hizmet dökümü sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin 4A hizmetleri kategorisine bakması gerekecektir. Bu kategoride sadece hizmet dökümü için değil 4A ile ilgili diğer sorgulamaları yapabilmeniz için de farklı hizmetler bulunmaktadır. Böylece bu hizmetlerden yararlanarak da yine online olarak gerekli tüm işlemleri yapmanız mümkün olacaktır. 

Edevlet SSK hizmet dökümü sorgulama işlemleri için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 4A bölümünde 4A Hizmet Dökümü sorgulama bağlantılarını takip ederek sorgulama ekranına ulaşmanız yeterli olacaktır. Sorgulama ekranında 4A hizmet dökümü dahilinde ilk sigorta açılış tarihi itibari ile yapılan tüm işlemler görülebilmektedir. Üstelik özet hizmet dökümünün yanında tam hizmet dökümünün de kullanıma sunulması ile birlikte kişiler rapor olarak alabileceği bir hizmet dökümü sunulmaya başlanmıştır. Böylece herhangi bir yere sigorta bilgilerinizi ibraz etmeniz gerektiğinde de alacağınız bu raporu kullanabilirsiniz. 

İlgili ekranda kişilerin sigortaya giriş tarihi, sigortanın aktif olup olmadığı, toplam gün sayısı gibi tüm detaylar yer alır. Ödemelerin bir ay içerisinde ne kadar gün gösterilerek yapıldığı, yıl ve genel toplamlar gibi tüm öğrenilmek istenen bilgiler kolay bir şekilde ulaşılabilir durumdadır. Yapacağınız bu sorgulamalar sigorta hakkında herhangi bir soru işaretinizin olmamasını sağlayacak ve böylece sigorta takibini kolay bir şekilde yapmanız adına sizlere imkan sağlayacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.