EBA TV Nasıl Kullanılır?

Eğitim Bilişim Ağı olarak bilinen EBA, ilkokuldan lise sona kadar tüm öğrencilerin faydalanabileceği ücretsiz bir ders platformudur.   İçerisinde MEB tarafından onaylanmış ve tamamen müfredata uygun olan konu videoları, testler ve daha pek çok bilgi pekiştirici modül bulunmaktadır. Tamamen öğrencilere fayda sağlamayı ve müfredatta yer alan konuları öğretmeyi amaçlayan EBA tv kısa zaman içerisinde çok sayıda aktif kullanıcıya erişmiştir. Bu kullanıcıların hepsi sadece öğrencilerden oluşmaktadır.

EBA TV’nin Amacı Nedir?

EBA Tv diğer televizyon kanallarından farklı olarak sadece öğrenciler için yayın yapar. Bu öğrenciler de ilkokuldan lise sona kadar olan öğrenciler olabilir. Diğer kişilerin programlara erişiminin olmaması için şifreleme yöntemi vardır. Bu yöntemle sadece öğrencilere oturum açılır. Şifreler de milli eğitime bağlı okullardan temin edilmektedir.

EBA Tv içerisinde yüzlerce eğitim videosu bulundurmaktadır. Müfredat neyse müfredatın dışına çıkmadan tüm kazanımları öğrencilere kazandırmayı amaçlayan video içerikleri vardır. Bu video içerikler alanında uzman öğretmenler tarafından çekilmekte, daha sonra çekilen videolar da tekrar tekrar kontrol edilmektedir. En sonunda tüm öğrencilerin görebileceği kanala yüklenmektedir.

EBA Tv nasıl kullanılır sorusu öğrencilerden pek çoğunun sorduğu sorulardan biridir. Amacı eğitim ve öğretim olan bu kanal şifre alımıyla birlikte öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır.

EBA Tv Kullanma Rehberi

EBA Tv nasıl kullanılır sorusuna pek çok yerden erişmek mümkündür. Bu öğrenci yayın  kanalına ulaşmak için öncelikle öğrenci olmak ve şifre almak gerekir. Şifre hem mail yoluyla hem de okuldan alınabilir. Daha sonrasında sisteme giriş yapmak oldukça basittir. Normal bir sosyal medya adresine giriş yapar şekilde giriş yaparak girilmektedir.

EBA Tv oturumu açıldıktan sonra her öğrenci kendi sınıfına uygun videoların olduğu alana gitmelidir. Bu sayede eksiği olan konudan video izleyebilir. Her konuda birçok video bulunmaktadır. Bu videolar öğrencilere işinde uzman öğretmenler tarafından büyük bir ustalıkla anlatılmaktadır. Öğrenciler tüm videoları izlemek zorunda değildir. İzlediği videoları daha rahat takip edebilmeleri için sistem bazı kolaylıklar sunmaktadır.

EBA Tv kullanan kişiler bir videoyu daha sonrasında defalarca kez izleyebilir. Tekrar yayın niteliğinde olan bu videolar depolanmakta ve kişilerin uzun süreli kullanımına sunulmaktadır. Bunun dışında da yine pek çok farklı dersin videosunu aynı alanda bulmak mümkün olacaktır.

EBA Tv Kullanımı Sınırlı Mıdır?

Öğrenciler müfredatla en uyumlu kaynaktan ders çalışmak istemektedir. Bu çalışmayı da yine müfredatın kontrolünde olan EBA Tv verebilmektedir. O nedenle EBA Tv nasıl kullanılır sorusunun yanıtı öğrenciler tarafından bilinmelidir. Müfredata uyumlu çalışan bir öğrenci hem ÖSYM tarafından hazırlanan ortak sınavlarda hem de okul sınavlarında çok daha başarılı olabilecektir.

EBA Tv öğrencileri bu kullanımın bir kotası olup olmadığını merak edebilir. İlkokuldan başlayarak lise sonda mezun olana kadar tüm öğrenciler EBA’dan faydalanmaktadır. Üstelik bu faydalanmanın bir sınırı yoktur.

EBA Tv yedi yirmi dört kaliteli eğitim hizmeti vermektedir. Tüm öğrencilerin erişimine açıkken uzman öğretmenlerle öğrenimi hedeflemektedir. Üstelik bu sınırsız hizmetin bir karşılığı yoktur. Herhangi bir ücret ya da istek talep edilmez ve tüm masraf Milli Eğitim tarafından öğrenciler için karşılanmaktadır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.