E-Okul Öğretmen Girişi

E-okul geçtiğimiz yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin hizmetine sunulmuş bir web portalıdır. Hızla yaygınlaşan ve kullanıma geçen E-okul sistemi sayesinde artık öğrenciye dair birçok bilgi kolayca takip edilebiliyor. Ayrıca öğretmen portalı üzerinden öğrenciye dair birçok işlem yapılabiliyor. Bu şekilde veriler hem anında kayıt altına alınmış oluyor hem de yapılan işlemler kolaylaşıyor.

Öğretmenler tarafından e-okul öğretmen girişi yapılarak öğrencilerin bilgilerine ulaşmak ve öğrenci hakkında işlemler yapmak mümkün. Öğrencilerin devamsızlık bilgileri, notları bu portal sayesinde hızlı bir şekilde girilebiliyor. Ayrıca bu portal direkt olarak Milli Eğitim Bakanlığı sunucularına bağlı olduğu için girilen değerler doğruca kayda geçmiş oluyor. Öğretmenlerin işini oldukça kolaylaştıran ve Milli Eğitim Bakanlığı ile koordinasyonunu hızlandıran bu portal eğitim sisteminde büyük bir kolaylık ve gelişmeyi beraberinde getirmiş oluyor.

E-Okul Öğretmen Girişi Dışında Ne Sağlıyor?

E-okul öğretmen girişi haricinde öğrenci girişi de sağlıyor. Öğrenciler sınav notlarına ve devamsızlık bilgilerine bu portalı kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorlar. Ayrıca TEOG gibi merkezi sınavların başvuruları da bu sistem üzerinden öğrenci tarafından yapılabiliyor. Portalın sahip olduğu diğer modüller sayesinde öğrenci takdir ve teşekkür belgeleri gibi başarı belgelerine, ders programına ve karnesine de ulaşabiliyor.

Bu sisteme yeni gelen özellik ise veli bilgilendirme sistemi. Artık e-okul portalına öğrencilerin velileri de ulaşım sağlayabiliyor. T.C. Kimlik numarasını girip birkaç güvenlik sorusuna yanıt verdikten sonra veliler çocuklarının okulla ilgili durumlarını inceleyebileceği portala giriş yapabiliyorlar. Öğrencilere ayrılan portalla benzer olan bu modül de veliler çocuklarının devamsızlık bilgilerini, ders notlarını, okul not ortalamalarını ve diğer bilgilerini görebiliyorlar. Bunun dışında okul tarafından yapılan duyuralara ve merkezi yerleştirme sonuçlarına da ulaşabiliyorlar. Velilerin çocuklarıyla daha yakından ilgilenebilmesini sağlayan bu portalın büyük faydalar sağladığı bir gerçek.

E-Okul Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

E-okul öğretmen girişi Milli Eğitim Bakanlığı’nın duyurduğu resmi bağlantılardan yapılabilir. Güvenli ve resmi olmayan bağlantıların kullanılmaması gerekir. İlgili bağlantıları bulduktan sonra öğretmenler bilgilerini girip öğrencileri hakkındaki işlemleri kolayca yapabilirler.

E-okul sisteminin izin verdiği işlemlerden bir başkası ise yönetici işlemleri. Okulun idari kadrosunun sisteme giriş yapması ile okul ile ilgili işlemler sistematik bir şekilde yapılabiliyor. Nakil, duyuru yapma gibi işlemlerin yapılmasını ve takip edilmesini kolaylaştıran sistem idari kadroyu da bir hayli rahatlatmış gibi görünüyor.

E-okul sisteminde yer alan bilgiler arasında duyurular, ders programı, devamsızlık bilgileri, not bilgileri, sınav ve proje bilgileri yer almakta. Sınav ve proje bilgileri kısmında öğrencinin sınav tarihleri, hangi dersten proje aldığı ve projesini ne zaman teslim etmesi gerektiği gibi bilgiler bulunur. Sınav sonuçlarını, tarihlerini, ders programını, not durumunu ve devamsızlık durumunu yakından takip etmek konusunda büyük bir kolaylık sağlamıştır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.