E-Okul Öğrenci Girişi Yap

E-okul Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilere, velilere ve öğretmenlere hizmet etmesi için oluşturduğu bir web portalıdır. Bu portal sayesinde hem öğrenciler hem de öğretmenler okul ile ilgili işlemlerini ve kontrollerini daha çabuk ve hızlıca yapabilmektedirler. Öğrenciler, E-okul öğrenci girişi yap butonuna basıp gerekli bilgileri girdikten sonra kendileri ile bilgilere hızlıca ulaşabilirler.

Peki, bu sistemin sağladığı faydalar tam olarak nedir? Kısaca özetlemek gerekirse sınav sonuçlarını öğrenmek, haftalık ders programını gözden geçirmek, devamsızlığı takip etmek, sınav tarihlerini öğrenmek, sorumluluk sınav tarihlerini kaçırmamak ve yılsonu ortalamalarını hesaplamaktır. Bütün bu bilgilere tek bir ortam üzerinden ulaşabilmek ve anlık olarak takip edilmek öğrenciler açısından büyük bir kolaylık sağlamıştır.

E-Okul Öğrenci Girişi Yap Nedir? Nasıl Yapılır?

E-okul sistemine Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi bağlantı uzantıları yoluyla giriş yapılabilir. Resmi internet sitesinde bağlantılar bulunduktan sonra açılan sayfada öğrenciler tarafından gerekli bilgiler doldurularak e-okul öğrenci girişi yap butonuna basılması yeterli olacaktır. Öğrencinin giriş yapabilmesi için gereken bilgiler T.C. Kimlik numarası, güvenlik kodu, öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il ve ilçe, doğum tarihi, okuduğu şube ve kimlik fotoğrafıdır. Bilgiler girildikten sonra sistem açılır ve öğrenci okul ile ilgili bilgilerine ulaşmış olur.

Öğrenci girişinin dışında sistemde bir de veli bilgilendirme sistemi bulunmaktadır. Veli bilgilendirme sisteminde öğrenci sistemine benzer bilgiler yer almaktadır. Veliler çocuklarıyla ilgili bilgilere bu portal yardımıyla ulaşabilirler. Bu sisteme giriş yapmak için öğrenci sistemine giriş yapmakta kullanılan bilgiler kullanılır. Aynı öğrenci portalında olduğu gibi çocuğun not durumu, devamsızlık çizelgesi, ders programı, sınav tarihleri gibi bilgilere bu portal ile de ulaşılabilir.

Her iki sistemde de bu bilgiler haricinde nakil durumu, merkezi sınav başvuruları ve bu sınavların sonuçları, proje dersi ve proje teslim tarihi bilgileri de bulunur. Merkezi sınav başvuruları bu portallar üzerinden yapılabilir ve takip edilebilir. Ayrıca portalı kullanarak şifre değiştirmek de mümkündür. Sisteme giriş yapmak için kullanılan şifre değiştirmek isteniyorsa şifreyi değiştir butonuna bastıktan sonraki adımlar takip edilerek şifre değiştirilebilir.

E-Okul Öğrenci Girişi Yap Sisteminin Faydaları ve Sistemde Bulunabilecek Bilgiler

E-okul öğrenci girişi yap butonuna basıp ilgili haneler doldurulduktan sonra açılan sayfada menüler şeklinde öğrenciler ile ilgili bilgiler görülür. Maddeler halinde listelenmiş bir şekilde düzenlenen bilgiler not durumu, yılsonu ortalaması, devamsızlık bilgileri, öğrenci bilgileri, proje durumu, ders programı ve sınav tarihleridir. Öğrenci veya veli, takip etmek istediği bilgiye bu menüler aracılığı ile kolayca ulaşabilir. Sistemin sağladığı en büyük fayda da budur. İnternet üzerinden öğrencinin okul ile ilgili her türlü verisine kolayca erişim sağlar. Bu şekilde öğrenciler ve veliler okul durumunu takip edebilir. Ayrıca okul yönetimi tarafından sisteme girilebilecek duyurular da bu portaldan takip edilebilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.