E Devlet Kapısı Kimlik Kartı Uygulaması İndir

Son yıllarda akıllı telefonların ve tabletlerin iyice yaygınlık göstermesi insanların yaşamlarını daha kolay hale getirmesine yardımcı oldu. Birçok işlemin akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden yapılması kurumsal olarak birçok uygulamanın kullanılmasını da gerekli hale getirdi. Bu uygulamalardan birisi de e devlet kapısı kimlik kartı uygulamasıdır.

Kimlik kartı uygulaması; kişilerin kimlik bilgilerine daha kolay ulaşmasını ve kamu dairelerindeki işlemlerini daha hızlı şekilde yapmalarına olanak tanıyor. Bu uygulamayı edinmek kişiler açısından büyük bir kolaylık anlamına gelmektedir. Bu uygulamayı indirmek ise telefon türlerine göre farklılık gösterebiliyor. Her telefon için uygulamayı farklı şekillerde indirebilir ve telefonunuza kurulumunu yapabilirsiniz.

 

IOS için E Devlet Kapısı Kimlik Kartı Uygulaması İndirme

IOS telefonlara bu uygulamayı indirmek istiyorsanız mutlaka AppStore kullanmanız gerekiyor. Telefondan AppStore’ye girerek aramalar kısmını tıklayın. Buraya E devlet yazdığınızda karşınıza çıkan e devlet uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Bu uygulamayı kullanmak için de mutlaka TC kimlik numaranız ve e devlet şifrenizi kullanmanız gerekiyor.

E devlet şifresi olmayanlar PTT şubelerine giderek şifrelerini belli bir ücret karşılığında alabilirler. Alınan şifrenizi yine bu uygulamanın girişinde kullanarak sisteme giriş yapmalısınız. Sonrasında dilediğiniz şekilde e devlet kimlik kartı işlemlerinizi e devlet üzerinden yapabilme şansı elde ediyorsunuz.

 

Android Kullanıcıları için E Devlet Uygulaması

Android kullanıcıları için de e devlet uygulamasını indirmek son derece kolaydır. Adroid telefonlarda uygulama indirmek için play store uygulamasını indirmek gerekiyor. Bu uygulamayı play store üzerinden arayıp bulun ve daha sonra telefona indirerek kurulumunu gerçekleştirin. Telefonda da kullanacağınız e devlet uygulaması için TC kimlik no ve e devlet şifresi kullanılması gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Şifreniz yok ise en yakın PTT şubelerinden düşük bir ücret karşılığında alabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra size verilen geçici şifrenizi değiştirin ve kalıcı bir şifre haline getirin. Daha sonra da e devlet uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. E devlet uygulaması ile rahatlıkla tüm kurumsal işlemlerinizi daha rahat şekilde yapabilme imkânı doğuyor. Bunlardan birisi de kimlik kartı işlemleridir.

 

E Devlet Kimlik Kartı Uygulamanın Avantajları

E devlet kullanıcılarına her konuda büyük kolaylıklar sunuyor. Bu kolaylıklardan birisi de hiç kuşkusuz e devlet kimlik kartı uygulaması oluyor. E devlet kimlik kartı uygulaması ile kişiler çok rahat şekilde kimlikleri ile ilgili tüm bilgilere e devlet üzerinden ulaşma imkânı buluyorlar. İlgili uygulamayı indirip telefonlara kurulumu gerçekleştirildiğinde kişiler bilgisayara gereksinim duymadan bulundukları her yerden kimlik bilgilerine kolayca ulaşabilme imkânı elde ediyor. E devlet yalnızca bunlarla da sınırlı değil. Araç sorgulama, tapu ve ev sorgulama, sınav sonuçları, sınav başvuruları, alt ve üst soy sorgulama gibi çok geniş standartlarda hizmetler veren bir platform olarak bilinmektedir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.