E-devlet İle SSK Prim Sorgulama

Sigortalı bir şekilde bir işte çalışan kişiler SSK prim sorgulama yaparak işveren tarafından ödemelerin düzenli yapılıp yapılmadığını kontrol edebilmektedir. Sağlanan imkanlar sayesinde isteyen herkesin destek alabileceği prim sorgulama, üstelik e devlet aracılığıyla kullanıma sunulmuş durumdadır. Böylece geniş bir hizmet alanının bulunduğu edevlet sayesinde sigorta konusunda destek alınması mümkün olmaktadır. Edevlet ile SSK prim sorgulama olarak bilinen bu hizmetler Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine dayanarak hizmete sunulduğundan dolayı resmi, aynı zamanda günceldir. Bu açıdan çok kolay bir şekilde yapacağınız online incelemeler ile birlikte sigorta konusundaki tüm merak ettiklerinizi öğrenebilir ve böylece sigorta takibini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Edevlet İle SSK Prim Sorgulama Nasıl Yapılır?

Edevlet ile SSK prim sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin öncelikli olarak yapması gereken edevlet hesabına sahip olmaktır. Edevlet hesabına sahip olan kişiler daha sonrasında Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri altında yer alan 4A hizmet dökümü seçeneğini tercih etmelidir. Bu seçenek sayesinde kişilerin sigorta başlangıç tarihi itibariyle tüm sigorta bilgileri yayınlanmaya başlayacaktır. Böylece kişiler SSK prim sorgulama sonuç sayfası üzerinden kolay bir şekilde sigortası ile ilgili bilgilere ulaşabilecek ve detayları görüntüleyebilecektir. 

4A hizmet dökümü dahilinde sunulan bilgilerde kişilerin sigorta giriş tarihi, toplam gün bilgileri, hangi kurum tarafından hangi ay içerisinde ne kadarlık bir ödemenin yapıldığını görmesi mümkündür. Bu açıdan bu hizmet sayesinde kişilerin tüm sigorta konusundaki soru işaretlerini gidermesi mümkün olacaktır. Bununla birlikte sigorta bilgilerinin resmi bir şekilde ibraz edilmesi gerektiği durumlarda kişiler online olarak alacakları bu belgeleri sunabilmektedir. 

4A Hizmet Dökümü Sorgulama 

4A hizmet dökümü ile kullanıcılara sunulan bu imkanlar aynı zamanda devlet kurumlarının yükünü de hafifletmiştir. Böylece kişiler kurumlara gitmek yerine edevlet üzerinden sigorta takibi yapabilmektedir. Bu konuda erişim sorunu ya da hizmetten yararlanırken çeşitli teknik problemler yaşıyorsanız konu ile ilgili resmi kurumlara müracaat etmeniz gerekmektedir. Kurumlardaki personeller tarafından yapılacak sorgulamalar ile birlikte bu konuda sizlere gerekli olan destek sağlanacak ve böylece sistemden sorunsuz bir şekilde yararlanmanız mümkün hale getirilecektir.

4A hizmet dökümünün yanı sıra kişilerin ne zaman emekli olabilirim gibi sigortaya bağlı olarak pek çok farklı işlemi yapabilmesi de mümkün. Üstelik sadece bilgisayarlar üzerinden değil bilgisayarlar dışında tablet ya da mobil telefonları üzerinden de kişiler bu konuda destek alabilir. Resmi uygulamanın kullanması bu konuda yeterli olacaktır. 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.