Dünyada Seiko Saat

Dünya genelinde saat denildiği zaman aranan ünlü markalardan bir tanesi olarak bilinmekte olan seiko saat markası ürettiği ürünlerle her an tarzını yansıtmaktadır. Japonya kökenli olan bu saat markası serüveni 22 yaşında bir gencin o yaşlarda küçük bir saat tamircisi dükkanı açması ile başlamıştır. Şimdilerde bir dünya devi halini alarak markalaşmış olan seiko saat birbirinden farklı birçok modelin altına imzasını atmaktadır. Bu modeller arasında parmakla gösterilebilecek olan otomatik saat modeli oldukça büyük ilgi görmektedir.

Seiko Saat Otomatik Modeli

Hareket sensörlü olarak üretilmiş olan bu otomatik saat seiko saat markasının en önemli modelleri arasında yer almaktadır. Pil kullanılmadan yalnızca yapılan bilek hareketlerini dikkate alarak çalışmakta olan bu saat modeli diğer pil ile çalışan tüm saat modellerinden bu yönü ile ayrılmaktadır. İşte tamda burada bu markanın dünya üzerinde bu denli yayılma sebebi ortaya çıkmaktadır.

Sporun Vazgeçilmezi Lacoste Saat

Kuruluşu oldukça eski bir tarihe dayanmakta olan Lacoste saat markası spor tekstili ile birlikte doğmuştur. İki tenisçinin başlattığı spor kıyafetleri tasarlama akımı zamanla spor kıyafetler ile kullanılacak olan aksesuarlara da yönelmeye yol açmıştır. Böylelikle zaten dalında markalaşmış olan Lacoste markası saat alanında da kendine piyasada kolaylıkla yer edinmeyi başarmıştır. Kaliteden ödün vermeden üretilmekte olan ürünlerin başında saat tasarımları gelmektedir. Erkek ve Bayan olarak farklı kombinler de tasarlanmakta olan bu saat modelleri spor tutkunları tarafından oldukça büyük ilgi görmektedir. Lacoste saat şık bir spor kombini yanında oldukça tamamlayıcı bir aksesuar olarak kullanılabilmektedir.

Lacoste Saat Özellikleri

Tamamen spor odaklı düşünülerek tasarlanmış olan bu saat modelleri paslanmaz çelik kullanılarak üretilmektedir. Bu nedenle oldukça uzun ömürlü kullanıma uygun saatler ortaya çıkmaktadır. Ayrıca Lacoste saat üzerinde zamanı göstermek için kullanılan rakamlar oldukça belirgin şekilde üretilmektedir. Bu özellik yalnızca bu saat markasına ait bir özellik olarak bilinmektedir.

Guess Saat Geçmişi ve Bugünü

Amerika’da 1980 ve 90’lı yılların saat akımı olarak bilinmekte olan Guess saat reklam sektörünü oldukça iyi kullanarak kısa zamanda adını duyurmayı başarmıştır. Reklamlarında ünlü yıldızları oynatarak dikkat çekmeyi başaran bu saat markası geçmişten günümüze büyük bir ilgi görmektedir. Guess saat üretici bir firma olmayarak yalnızca tasarım odaklı çalışmaktadır. Günümüz modasını saat tasarımlarına yansıtmakta olan bu saat markası oldukça değişik ve şaşırtıcı tasarım saatler sunmaktadır.

Guess Saat Üretim Yerleri

İsviçre merkezli üretimi gerçekleştirilmekte olan bu saatler zamanla diğer ülkelere de yayılmıştır. Günümüzde esas kökeni olan Amerika, İngiltere gibi ülkelerde bu markaya ait saat üretimlerini gerçekleştirmektedirler. Ülkelere bağlı birçok şehirde üretilmekte olan bu saat modelleri her şehrin kendine özgü tarzını yansıtmaktadır. Hindistan şehirleri arasında bulunan Baddi, Noida, Çin ülkesine bağlı Şangay, Shenzen, Macaristan da Budapeşte, İtalya da Vignate gibi şehirler bu markaya ait farklı saat tasarımları üretmektedirler.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.