Doğal Kefir ile Mucizevi Kilo Verme

Kefir mucizesi gün geçtikçe yayılıyor ve evlerde kişiler kendileri hazırlamaya başlıyor. Kefir ile zayıflama ve toksin atma sağlandığı için doğal diyetler arasında önemli sırada yer alıyor. Kefiri evlerinizde kendiniz yapabilir ve düzenli olarak içebilirsiniz. Tadı ayrana benzeyen ve sütün daha yoğun hali gibi düşünülen bir içecektir.

Doğal Kefir Yapılışı Nasıldır?

Taze aldığınız 2 litre sütü kaynatın ve ılımasını bekleyin. Sıcak olmamalıdır. Ilıdıktan sonra cam bir kavanoza koyarak 2 gün oda sıcaklığında bekletin. Beklettiğiniz kefirin üzerinde yoğun bir yağ tabakası olur. O tabakayı bir kapaklı tabağa alın ve saklayın. Kapaklı tabakta sakladığınız sizin diğer kefir yapımlarında kullanacağınız kefir mayasıdır. 2 gün beklettikten sonra buzdolabına koyun ve günde 2 su bardağı için. Üç gün içerisinde tüketmeniz gereklidir.

Kefir Mayası Nasıl Elde Edilir?

Kefir mayasını sütten bekleterek elde ettikten sonra istediğiniz miktarda kefir yapabilirsiniz. Aktarlarda doğal kefir tohumu satılıyor. Kefir gibi aynı işlemi kefir tohumuna da uygulayabilirsiniz.

Kefir Ne İşe Yarar?

Doğal kefir, bağırsakları çalıştırır. Toksinlerin atılmasını sağlar ve düzenli kilo vermenizde etkilidir. Cilt esnekliği için düzenli içilmesi gerekir. Kefirin mucizevi etkisi uzmanlar tarafından da destekleniyor. Düzenli içimiyle metabolizmanın daha hızlı çalıştığı bilinir. Kefir eski bir gelenektir ve güvenli şekilde uygulanır. Sağlıklı ve genç görünmenin sırrı her zaman doğal gıdaları doğru kullanmaktan geçer.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.