Bağımsız Denetim Firmaları

Bağımsız denetim firmaları ülkemizde henüz yeni yeni reaksiyon göstermeye başlamaktadır. Ama gelecek açısından bu şirketler umut vericidir. Çünkü bağımsız denetim firmalarının çalışma alanları daha çok büyük bütçeli şirketlerdir. Ülkemizin ekonomisi de her geçen gün büyümektedir.

Bağımsız denetimcinin raporları sonucu oluşturulan finansal tabloların sonuçları incelenerek belli bir kanaate varılır ve buna göre adımlar atılır. Bu finansal raporlarının sonucunun gerçeği tamamen yansıtması çok önemlidir. Bunun içinde dikkat edilmesi gereken bağımsız denetçinin raporları hazırlarken tamamen bağımsız olması, objektif olması, gerekli bilgileri güvenilir kaynaklardan alması gibi teknikler uygulaması gerekmektedir. Uygulanması gereken teknikler ise şöyledir: Fiziki inceleme tekniği, Doğrulama tekniği, Yeniden hesaplama tekniği, Belge inceleme tekniği, Soruşturma tekniği, Analitik inceleme tekniği gibi 6 ana maddeden oluşur. Bu tekniklere ne ölçüde uyulur ve doğrulanırsa o ölçüde gerçek sonuçlara ulaşılacaktır. Ve buda şirketler için en doğru adımı atmalarına yardımcı olacaktır.

Bu firmaların en büyük çoğunluğu şu an İstanbul da bulunmaktadır. Zaten toplamda ülkemizde 5 ayrı ilde faaliyet göstermektedirler. Bu iller ise:İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri, Samsun.

Sonraki İçerikYeni Sezonda Kalem Pantolon Modası
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.